رشد و بالندگی شهر شاندیز در گرو توسعه شهری فضای سبز

رشد و بالندگی شهر شاندیز در گرو توسعه شهری فضای سبز

توسعه پایدار شهری نیازمند اراده، همت، همدلی  و همراهی تمامی ارکان جامعه است و در این رهگذر نقش بی بدیل مردم به عنوان قلب تپنده ایفای نقش دارد، عقب ماندگی های ناشی از اهمال تعلل در انجام تکالیف محوله و

عدم وجود نظام برنامه ریزی شهری شرایط امروز را برای شهر به وجود آورده و برای جبران کاستی ها باید کار جهادی را در دستورکار قرار داد. شهر خوب ساخته نمی شود مگر به همت همه، تلاش شبانه روزی و اولویت بخشی به منافع عموم، قطعاً منافع فردی در گروی تأمین منافع جمعی است، در این رهگذر نقش مدیریت شهری با ظرفیت های علمی، تخصصی و بهره گیری از منابع انسانی می تواند حرکت به سمت تعالی را تضمین نماید و نقصان در آن موجب زوال خواهد بود، توسعه فضای سبز، تأمین زیر ساخت های شهری، شبکه معابر سرانه های خدماتی، اقتصاد شهری و.... همه و همه نیازمند برنامه ریزی و تلاش مجدانه ذی نفعان (مردم) می باشد. 

یکی از مولفه های مهم توسعه شهری فضای سبز است که بحمد ا... همت مجموعه همکاران در شهرداری و شورای اسلامی به صورت ویژه ای به این امر معطوف گردیده است.

تملک حدود 9500 متر زمین با کاربری فضای سبز طی ماه های اخیر در همین راستاست. به امید خدا این فضاها با طرح های فاخری اجرا و در معرض استفاده عموم قرار خواهدگرفت. با مذاکراتی که با مجموعه گردشگری گلستان داشتیم مقرر گردید کاربریهای فضای سبز عمومی تعریف شده در مجموعه تحویل شهرداری شود.

اصلاح هندسی صورت گرفته در سطح شهر در چهار چوب مصوبات شورای ترافیک شهرستان و در قالب طرح مصوب و به منظور تسهیل دسترسی ها، رفع مخاطرات، گشایش گره های ترافیکی و انتظام بخشی به میادین، تقاطع ها و معابر شهر صورت پذیرفته و دستاورد آن کاهش چشمگیر تصادفات و خسارات مالی و جانی به شهروندان عزیز بوده که به اظهار پلیس محترم راهور از جمله اقدامات مؤثر در حوزه ترافیک شهری بوده است، این اقدامات همزمان در دستور کار شهرداری قرار دارد.

در خصوص ملک طلائیه :

هدف اصلی از این امر تحقق آرزوی چندین و چند ساله مدیران شهری و برون رفت پارک جنگلی از حاشیه و افزایش سطح دسترسی و امنیت پارک پردیس طبیعت است که دوستان ما در شهرداری و شورای اسلامی شهر آن را در دستور کار قرارداده اند، اما تعیین تکلیف نهایی و بازگشت سرمایه سهامداران شرکت طلائیه با این اتفاق رقم خواهد خورد که شاید گره گشایی برای همشهریان عزیزمان نیز باشد به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران در صورت نهایی شدن توافق اولیه مذکور تصمیم مجموعه مدیران شهرداری و طلائیه از جمله مصادیق خدمت ماندگار به مردم شریف شاندیز خواهد بود.

اقدام اخیر شهرداری جهت تملک ملک طلائیه در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر بود با اعتقاد به درستی و دربردارندگی مصوبه مذکور این مسیر را با جدیت تمام دنبال خواهیم نمود.

در حوزه اجتماعی

در حوزه اجتماعی تمام تلاش خود را به انسجام و همبستگی بین لایه های گوناگون اجتماعی و همگرائی آنها با مدیریت شهری بکار خواهیم بست، وجه دیگر رویکرد ما در حوزه اجتماعی به ایجاد پویایی و نشاط اجتماعی معطوف خواهد بود و سعی خواهیم داشت با برگزاری برنامه های متنوع و شادابی بخشی به جامعه این مهم را عملی نمائیم.

تمجید از بزرگان و گرامیداشت مفاخر نیز علاوه بر وجه فرهنگی خود ابعاد اجتماعی را در بر می گرفت در نکوداشت مفاخر که در آبان 97 اتفاق افتاد از 178 نفر از مفاخر شهری در محلات 9 گانه تمجید شد.

این گردهمائی دست آوردهای بیشماری داشت من جمله اینکه مقرر گردید برای اولین بار اشعار مرحوم سراج هاشمی که از شعرا و ستایشگران آستان اهل بیت عصمت و طهارت بود جمع آوری و منتشرشود. بهره گیری از نظرات این عزیزان و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع می تواند درتسریع توسعه همه جانبه منطقه، کمک شایانی نماید، همچنین تولید صیفی جات حصارسرخ، نهالکاری سرآسیاب موضوعاتی بود که مقرر شد در دستور کار کمیته های فعال مدیریت شهری به منظور معرفی قرار گیرد. معتقدیم حصار سرخ یکی از کانون های اصلی تولید صیفی جات و سبزیجات استان بوده و نهالکاری سرآسیاب در سطح کشوری قابلیت طرح دارد.

عملکرد مالی و اقتصادی شهرداری گواهی می دهد که با مطالعه و مقایسه وضعیت اقتصادی شهرداری قبل و بعد شورای اسلامی دوره پنجم ارتقاء و بهبود عملکرد این حوزه کاملا مشخص است . پرداخت 5 ماه حقوق معوق همکاران و پرداخت بخش قابل توجهی از بدهی شهرداری و آمادگی لازم جهت استارت پروژه های بزرگ سرخاندیز ، پردیس ، فضای سبز عمومی شهر و ... گواه بهبود وضعیت مالی شهرداری است. علی ایحال گزارش عملکرد مالی شهرداری در همین نشریه پیش روی همشهریان قرار خواهدگرفت تا از کم و کیف اقدامات آگاه شوید.

یکی از مطالبات معطل مانده و زیر ساخت های معوق شهری و مولفه های رشد وتوسعه که برجای مانده و همواره جزو خواسته های با اولویت همشهریان قرار دارد اجرای بند سرخاندیز است که در دستور کار واقع گشته و فی الحال قریب 10 هکتار اراضی واقع در محوطه بند تملک گشته و به حول قوه الهی به زودی شاهد آبگیری یکی از دریاچه ها را خواهیم دید.

تهیه طرح تفصیلی که متاسفانه مغفول مانده بود و بسیاری از ناهنجاریهای حوزه شهرسازی معلول این امر بود امروزه در دست اقدام است.

پردیس طبیعت شاندیز و اجرای اصولی و هدفمند آن جهت شهرداری حائز اهمیت است اینکه آن ظرفیت سرشار و برخوردار به مرز بهره برداری کامل رسیده و جهت سرمایه گذاری توجیه اقتصادی داشته باشد نکته ای است که بایستی به صورت جدی به آن توجه داشت و در جهت کامل و محقق شدن آن همت عالیه معمول داشت.

امروزه دوستان در شورای اسلامی بر این باورند که توسعه پردیس با قوت کامل و اولویت ویژه بایستی پیگیری شود. مصوبه شورا در این زمینه توسعه جغرافیایی و تامین دسترسی پردیس از مرکز شهر را تاکید و تجویز می نماید.

خدمات دهی به همشهریان به ویژه در محلات قدیم و جدید شهر منصفانه و با قدرت انجام خواهد شد که شرح اقدامات صورت گرفته در گزارش خدمات شهری خواهد آمد. همشهریان عزیز می توانند هرگونه پیشنهاد و انتقاد را از طریق سامانه 137 یا مراجعه به شهریاران مناطق پیگیری نمایند.

آنچه برای ما در شهرداری ملاک و شاخص حرکت و اقدامات اجرایی است قانون و احترام به قانون است، قطعاً اجرای قانون ضامن رشد متوازن، توسعه، عدالت اجتماعی، رشد  اقتصادی و بالندگی هر جامعه ای خواهد بود، لذا از همه شهروندان عزیز تقاضای همراهی در مسیر اجرای برنامه های قانون محور شهرداری می شود.

انشاءا...

منتظر دریافت نظرات شما هستیم

آرشیو تاریخی

اندازه فونت و ظاهر متن باش
S M T W Th F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

کلمات کلیدی

آخرین مطالب

دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد