بررسی موضوع پسماند و بدهکاری به سازمان مپ مشهد

ماهیت گردشگری شهرهای طرقبه شاندیز در کنار هزینه بالای ایجاد مخزن دپو و تجهیزات دفن و تبدیل زباله ، اجازه خودگرانی و مدیریت این موضوع را در داخل شهرستان طرقبه شاندیز تقریبا غیر ممکن نموده است . برهمین مبنا طی سالهای اخیر پسماند شهرستان از طریق سازمان مپ شهرداری مشهد صورت می گیرد .

میزان بدهی شهرداری هاي شاندیز وطرقبه به سازمان مذکور هركدام بالغ بر 16 میلیارد ریال است که این میزان بدهی افق زمانی بین سالهای 1393 تا 1397 را در بر می گیرد .

از آنجائیکه ادامه همکاری و خدمات دهی سازمان مپ مشهد با شهرهای طرقبه و شاندیز منوط به تسویه بدهی مذکور بود ، این مهم به معضل و دغدغه خاطری تبدیل گشته است.

pasmand001

در جلسه ای که با محوریت فرماندار و میزبانی شهرداری شاندیز در محل دفتر مشارکت های شهرداری شاندیز و با حضور معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد ، بخشداران و شهرداران طرقبه و شاندیز و رئیس شورای اسلامی شهر طرقبه در تاریخ پنج شنبه 15/9/97 برگزار ، تصمیمات ذیل اتخاذ گردید :
درجهت تعديل مبالغ بدهي شهرداري هاي طرقبه و شانديز،نرخ محاسبه پسماند شهرستان با تعرفه مربوط به شهر مشهد صورت پذيرد و مابقي طي تقويم و به صورت توافقي پرداخت گردد.
پیرامون بررسی راههای جذب اعتبارات تعریف شده در بودجه ملی کشور در مبحث پسماند با قول مساعد فرماندار محترم مقرر گردید این امر از محل سرفصل های مندرج و منطبق در بودجه سراسري پیگیری و محقق گردد .
همکاری مشترک بین شهرداری های مشهد ، شاندیز و طرقبه در امر مدیریت پسماند و تجهیز سازمان موتوری شهرهای طرقبه و شاندیز از محل اعتبارات در اختیار وزارت کشور با پیگیری فرمانداری و محوریت جناب آقای دکتر دهقان نماینده محترم مجلس شوراي اسلامي انجام پذیرد.
اخذ اعتبارات مربوط به آتش نشانی و تفکیک آب شرب و کشاورزی مربوط به شهرهاي زیر 100 هزار نفر که شهرهای طرقبه و شاندیز در شمول آن قرار دارد كه اين نيز همچون بند 3 با پيگيري شهرداري ها وبرخورداري ازمساعدت و پيگيري جناب آقاي دكتر دهقان تعقيب خواهد شد.
برگزاري جلسه مشترك بين شهرداري هاي طرقبه و شانديز و شوراي اسلامي هردو شهر فرماندار .وبخشدار با دكتر دهقان جهت تعين راهكار به منظور نيل به مصوبات صدرالذكر.
در موضوع دهياري ها نيز به صورت مشابه بامحوريت فرمانداري وپيگيري بخشداري ها موارد تعقيب گردد.
با قول مساعد معاونت خدمات شهري شهرداري مشهد مقرر گرديد تحويل پسماند شهرستان به سايت ميثاق به منظور جلوگيري از اتلاف وقت و هزينه و.. در اسرع وقت انجام پذيرد.

pasmand002

 


چاپ   ایمیل

نظرات (0)

دارای رتبه 0 بواسطه 5 بر اساس 0 رأی
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
Rate this post:
0 Characters
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما